ליווי עסקים בצמיחה

לקוחה לדוגמה: ליטל קפלן

מעצבת פנים ובעלי העסק "בית שהוא אתם"

לפני העבודה עם צחי

הגעתי לצחי רבאל חודשיים אחרי שהקמתי את העסק. הייתי בבלבול ענק והיה לי בלאגן בהתמודדות עם הלקוחות, השיווק, המכירה, המחירים, והעבודה עם ספקים. בהכשרתי אני מעצבת פנים ולא לימדו אותי איך להתמודד עם כל אלה.

לפני שהגעתי לצחי כבר היו לי כמה תוצאות ראשוניות וכמה פרויקטים שיצאו לדרך. היו לי 3 פרויקטים בתהליכי ביצוע ו-1 שכבר סיימתי. הבעיה היא, שבאותה התקופה, הייתי מוכרת את שירותי העיצוב שלי בזול.

הגעתי לצחי בעקבות המלצה של מישהו שעברתי איתו קורס. הייתי צריכה מישהו שילווה אותי, יעזור לי לעשות סדר בשלבים הראשונים של העסק ויעזור לי לבנות את התשתיות והיסודות כדי שהעסק יוכל לפעול איתי ובלעדיי.

זה בדיוק מה שצחי כיוון אליו ומאוד אהבתי שמעבר לזה שהוא מאוד עסקי, המנטרה שלו הייתה "עסק לא יכול לצמוח מעבר למידות של הבעלים שלו". העבודה איתו הייתה ממש שיעור לחיים.

תהליך העבודה

היינו נפגשים פעם בשבועיים. בין לבין צחי נתן הרבה משימות והייתי מדברת איתו כדי שיכווין וייתן תמיכה במהלכן. מה שהיה טוב הוא שהיה ליווי של שנה אחרי ה-3 חודשים. להתמודד עם העסק והספקים, עם צוות הבנייה והנגר.

צחי עזר לי לבנות תחתיי את הצוות הנכון, להבין איך לנהל אותם ומה לעשות. הוא ממש עזר לי לבנות את הסיסטם הראשוני. במהלך הליווי הייתי בהיריון. כל התכנון שתכננו לשנה, הייתי צריכה לקצר ל-8 חודשים כדי להספיק לעמוד ביעדים.

אם לא הוא בזמן הזה, אני לא יודעת איך העסק היה נראה היום. פתחתי את העסק במרץ 2020 ועם צחי התחלתי לעבוד במאי. זה היה שיא הקורונה והסגרים ולמרות זאת, היו פרויקטים והיו מכירות. הכל תפקד והכל היה מעולה.

בזכות צחי הייתה לי סוג של חופשת לידה. סגרתי פרויקטים בחופשת הלידה כשהכסף ניתן מראש והפרויקט החל לאחר חצי שנה. איך? הוא עזר לי להתמקד בלקוחות שרוצים להתחיל את הפרויקט אחר כך ולהתחייב עכשיו כדי שאשמור להם מקום.

מה היו התוצאות?

מה היו התוצאות?

שיפור בהכנסות

יותר זמן למשפחה

במהלך התהליך עם צחי, ההכנסה שלי גדלה ב-233% והיום, אחרי שנתיים, היא כבר פי 334% מתחילת התהליך ואני מרשה לעצמי להעסיק עובדת נוספות כשרטטת מבלי לדאוג כלכלית מאיפה אוכל לשלם לה.

היום אני עושה הרבה יותר פגישות ייעוץ בתשלום שמאפשרות לי גם לפגוש את הלקוחות ולהבין את צרכיהם הרבה יותר ובמקביל, זהו עוד מוצר לעסק שמייצר הכנסה נוספת.

אני הרבה יותר מנהלת את העסק ופחות עושה את העבודה השחורה. אם פעם הייתי עובדת 12 שעות ביום, היום אני עובדת מ-9 ועד 16 ומרוויחה הרבה יותר כסף.

התובנה המרכזית שלי בעבודה עם צחי היא שאם יש לי איזו שהיא בעיה שאני לא פותרת, היא תחזור אליי שוב ושוב בריבית דריבית. אם יש איש מקצוע שהוא לא טוב ואני לא מפטרת אותו, יהיו לי עוד כאלה. אם לא פותרים את זה, זה מסיח אותי מניהול העסק.

מעבר לכל אלה, היה לי חלום במשך שנים להיות מרצה והיום הגעתי להיות מרצה בפקולטה במכון הטכנולוגי חולון.

למרות שהתהליך כבר הסתיים, הליווי של צחי מלווה אותי עד היום. המילים שאמר מהדהדים בראש שלי ועוזרים לי בקבלת ההחלטות הכי חשובות לעסק.

רוצה לקבל ממני עדכונים?

אני שולח לרשימה שלי עדכונים, מאמרים והצעות שיווקיות. אם חשוב לך שלא לפספס, אפשר להצטרף לרשימת התפוצה בקלות באמצעות הטופס הבא: